Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/zdravj23/public_html/phpBB3/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/zdravj23/public_html/phpBB3/includes/bbcode.php on line 483

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3824: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3826: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3827: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3828: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/bbcode.php:483)
Zdravje je zabavno - forum • Poglej temo - 1. KORAK: No, pa začnimo

1. KORAK: No, pa začnimo

Kakšne zdravstvene težave ste odpravili s spremenjeno prehrano? Kako in v kolikšni meri ste spremenili prehranjevalne navade?

Moderatorji: MAJA, Marsy

1. KORAK: No, pa začnimo

OdgovorNapisal/-a MAJA » 23. jan 2010 23:45

Vsak začetek je težak :roll:
Najprej bi vam rada čestitala, ker ste se odločili za sodelovanje v projektu. Tudi če ste (zaenkrat) samo bralec teh vrstic, sem prepričana, da se vam bo nekaj usedlo v trajni spomin in bo sčasoma vplivalo na vaše mišljenje.
Razmišljala sem, koliko ljudi bo še bralo naprej, če dam prvi nalogi tak 'motivacijski' naslov. Vendar kakorkoli premlevam, je stavek vendarle primeren ter iskren. In če se boste odločili, da boste naredili tale prvi korak, bo za vas opravljene vsaj pol poti do končnega cilja.
Iz izkušenj lahko povem, da je ta cilj zelo težko dosegljiv in dokler se situacija ne premakne v to smer, se rezultatov ne more pričakovati.

KRATEK IZVLEČEK PRVE NALOGE
a) stehtajte se in si zapomnite, kar preberete na tehtnici (bodite pošteni do sebe)
b) število kilogramov delite s 25
c) dobljeni rezultat vam pove, koliko litrov vode dnevno morate popiti

Primer: Oseba tehta 75 kg.
Število 75 delim s 25 in dobim rezultat 3.
To pomeni, da mora človek, ki tehta 75 kg, dnevno popiti 3 litre vode.

Verjetno vam je zdaj jasno, da je naš prvi korak:
POPITI RAVNO TOLIKO TEKOČINE, KOT JO POTREBUJE VAŠE TELO.

Če imate čas, berite dalje, sicer pa se vrnite na forum, ko boste imeli čas, saj vas čaka zelo obširen članek. Vzela sem si čas, da skušam res dokazati in vas prepričati, da je tekočina za naše zdravje izjemnega pomena.

Zaradi hitrega vsakdanjika pozabimo, da bi morali piti. Večina sploh ni nikdar žejna – mogoče po kakšnem dobrem pršutu.
AMPAK: marsikdo potarna, da ga pogosto boli glava, ima leno prebavo, ogromno ljudi je razdražljivih in brezvoljnih. To ni nič presenetljivega, saj smo v veliki večini dehidrirani. Če smo vmes pili kavo ali alkoholne pijače, je dehidracija temu primerno še večja.
Potruditi se moramo, da spijemo dovolj vode. Le tako bomo omogočili normalno delovanje telesa, saj je brez vode onemogočeno izpiranje odpadnih strupenih snovi. Te se zaradi pomanjkanja tekočine začnejo nalagati v telesu in ga s tem zastrupljajo.

Bom skušala razložiti še s konkretnim primerom: pomivanje posode (lahko tudi straniščne školjke; ta primer je celo veliko bolj podoben stanju v našem telesu). Predstavljajte si, da se vsa nesnaga zasuši na posodo (tako trdovratne so strupene snovi, ki se že nekaj let nabirajo v našem telesu).

Vi se čiščenja lotite brez vode, s suho krpico. Kako gre? Lahko še ne vem kako drgnete, dosegli boste bore malo, kvečjemu gobico boste strgali, si poškodovali roke in se precej utrudili.

Ko dodate nekoliko vode, boste počistili tisto, kar še ni popolnoma zasušeno. Vsega pa ne morete počistiti, ker se še vedno preveč drži posode. Tudi v telesu je podobna situacija; če pijemo premalo, mogoče dosežemo le to, da se odpadne snovi nekoliko 'odlepijo' in začnejo potovati po telesu ter povzročajo preglavice, ven jih pa ne spravimo.

Če pa posodo za nekaj časa namočimo v vodo (koliko časa? odvisno od tega, kako močno je nesnaga zasušena, ali je morda celo zažgana), pa ne bomo rabili veliko napora, da jo popolnoma očistimo. In tako je tudi z našim telesom. Če ima na voljo dovolj tekočine, se lahko očisti, sicer pa smo živi smetnjak.

Seveda bo pomivanje posode bolj učinkovito, če dodamo pomivalno sredstvo. Tudi za naše telo se najdejo 'pomivalna sredstva'. O teh bom v prihodnje še pisala, da ne bo za prvič preveč. Zelo primerni so sadni in zelenjavni sokovi (sveži iz sokovnika!), nekateri zeliščni čaji in seveda sok aloje vere.

Žal nam v tem primeru pomivalni stroj ne more pomagati
;)

NE SPREGLEJTE:
1. Pomembno je, da pijemo tekom celega dne in ne npr. trikrat v dnevu vsakič po 1 liter. Predlagam, da vsako uro spijete kozarec vode. Na ta način ni težko doseči predpisane količine. Če vedno znova pozabljate dvigniti kozarec, si nastavite opomnik.
2. Kadar ste fizično aktivni, morate spiti še več vode (ta je res najbolj primerna), saj se med vadbo potite in s tem izgubite precej tekočine, ki jo je treba nadoknaditi. Torej če gre nekdo, ki tehta 75 kg na uro badmintona, mora poleg svojih treh litrov spiti vsaj še en liter zraven. Tudi mišice s svojim delom tvorijo odpadne snovi, ki iz telesa ne morejo drugače, kot tako, da jih 'odplaknemo'. Če jih ne, se tudi s športom zastrupljamo in si škodujemo, namesto da bi imeli od tega korist.
3. Pijte navadno vodo, ki naj bo sobne temperature. Vode z okusom in razni sladki sokovi ali gazirane pijače na telo nimajo niti približno tako blagodejnega učinka, kot ga ima voda.
4. Če vam sama voda res ne gre po grlu, si v vodo lahko stisnete limono, zelo priporočam tudi sok aloje (več o tem ob koncu prispevka) in zeleni oz. beli čaj. Pa naj ne bosta 'iz vrečke', saj je tam notri zmleto vse mogoče, le tistega ne, kar bi pravzaprav radi. Če si že nameravate pripraviti beli ali zeleni čaj, ga kupite v čajnici in se pozanimajte, kako se ga pripravi, da na uničite vseh zdravilnih učinkovin.
5. Če pijete kavo, svojemu izračunu dodajte še za vsako kavico kozarec vode. Kava pospešuje izločanje vode iz telesa, zato lahko še hitreje dehidriramo.
6. Morda spadate med bolj nejeverne in se vam zdi ta količina vode pretirana. Drugi pa spet menijo, da je to premalo in pijejo več. Ne ena ne druga skrajnost nista najboljši.
Za tiste, ki se jim zdi več kot 2 litra absolutno preveč tekočine, naj vam bo vodilo barva vašega urina. Bolj kot je temnorumene barve, več je treba piti. Ko dosežemo, da je urin bledo rumen ali skoraj brez barve, pijemo dovolj in ne obremenjujemo svojih ledvic.

Ste izračunali, koliko boste morali piti? Saj bo šlo! Tudi meni je uspelo, pa pred tem dolga leta sploh nisem pila, saj nikdar nisem čutila žeje. Ko se je moje telo navadilo, da dobi dovolj tekočine, sem spoznala tudi občutek žeje, ki me zdaj opomni, če pozabim piti.
Večina ljudi sploh ne pozna več občutka žeje in zato premalo pijejo. Le redko kdo se potrudi in se prisili, da pije (več). Verjemite, čez nekaj tednov ali mesecev (odvisno, kako je vaše telo dehidrirano in zasičeno z odpadnimi snovmi), boste začeli piti, ker vas bo na to opomnila žeja.
Na začetku se lahko pojavijo neprijetni 'stranski učinki', ki izzvenijo bolj ali manj hitreje – odvisno od naše vztrajnosti.
Mnogim ni všeč, ker morajo pogosteje hoditi na stranišče. Ne skrbite, ledvice in mehur se tudi na to navadijo. Zopet govorim iz lastnih izkušenj.
Drugi tarnajo, ker jih mučijo glavoboli, tretji dobijo mozolje, četrti se začno bolj potiti in pot dobi drugačen vonj in še bi lahko naštevali. Vse to so znaki razstrupljanja. Ni rečeno, da se boste srečali z njimi, lahko se boste pa spoznali prav z vsemi. Skušajte se jih razveseliti, saj je to ena izmed potrditev, da se v vašem telesu nekaj dogaja. Žal je tako, da čiščenje telesa ne more biti prijetno. Prijetno je šele po tem, ko je ta proces opravljen in telo začne normalno delovati.

Priporočam vam, da si več o razstrupljanju preberete v mojih člankih:
http://www.zdravje-zabava.com/Clanki/cl ... trupljanje telesa
http://www.zdravje-zabava.com/Clanki/cl ... a=Prehrana za zdravje

Če imate kakršnokoli vprašanje, mnenje, pripombo ali karkoli: oglasite se na forumu, lahko pa tudi osebno po elektronski pošti. Seveda pa bo zelo dobrodošlo, če svoje izkušnje podelite z nami na forumu, da se bomo spodbujali.

Povečevanja količine popite vode se lotite postopoma. Poskusite v enem mesecu priti do zastavljenega cilja in nato vzrdžujte ta nivo. Takrat pa pride naslednji korak :D .

Pa hitro dvignimo kozarce in 'na zdravje'! :lol:
Maja

ALOE VERA - učinkovito pomivalno sredstvo za naše telo:
Aloe vera je rastlina, ki so jo uporabljali že v antičnih časih. Egipčani so jo poimenovali rastlina večnega življenja, danes pa jo poznamo kot čudežno rastlino. Vsebuje preko dvesto za naše telo uporabnih snovi. Aloja naše telo spodbudi k tvorjenju snovi, ki okrepijo imunski sistem. S tem se organizem okrepi in dobi življenjsko energijo, izboljšajo se tudi psihične in fizične zmogljivosti; tako rekoč odpravimo kronično utrujenost.
Aloe vera odpravlja prebavne težave, izboljšuje prebavne funkcije in zdravi bolezni jeter, očesne bolezni, bolezni srca in ožilja, bolezni imunskega sistema, odpravi bolečine v sklepih, mišicah, pomaga proti revmi, neguje kožo in zdravi kožne bolezni, lajša opekline, poškodbe, rane, bronhitis in astmo.

Aloja je zelo cenjena tudi zato, ker nevtralizira posledice škodljivega sevanja. Zaradi tega jo uporabljajo na številnih onkoloških klinikah. Dokazano je tudi njeno izredno zdravilno delovanje pri resnih in težko ozdravljivih boleznih, zato je dobila tudi vzdevek 'zdravnik 21. stoletja'.
Zelo zanimiva in neverjetna sposobnost te rastline je, da v trenutku zaceli vsako rano na svojih listih, kar s pridom izkoriščamo tudi ljudje pri celjenju ran.

Aloja daje prepričljive rezultate. Škodljivi stranski učinki sploh niso znani. Uporabljamo jo lahko kot mazilo ali kot napitek.

Če povzamemo: sok aloje vere deluje blagodejno na številne funkcije organizma:
krepi imunski sistem, razstruplja organizem in čisti kri, blaži vnetja, uničuje viruse, bakterije in glivice, pospešuje celjenje zunanjih ter notranjih ran, blaži bolečine, pomlajuje organizem in dvigne nivo energije, spodbudi metabolizem ter delovanje vseh organov (jetra, žolč, ledvice, srce, prebavni sistem, živčni sistem, koža, oči…)

Na tem mestu omenjam alojo prav zaradi njene izjemne lastnosti – razstrupljanja telesa.
Na tržišču je ogromno različnih izdelkov aloje, ki so tudi zelo različnih cen. Ponavadi pri dopolnilih k prehrani kar drži rek 'malo denarja – malo muzike'.
Pri nakupu se res pozanimajte, kako je pridobljen sok (naj bo hladno stisnjen), kaj vse je dodano, koliko je razredčen ipd.

V naši družini vsi vsakodnevno pijemo in zato tudi priporočamo sok aloje podjetja Herbalife. Če želite več informacij, si preberite več na naslednji povezavi: http://www.zdravje-zabava.com/Dopolnila ... d.php?id=9, izdelek pa lahko naročite po elektronski pošti na naslovu zdravje.zabava@gmail.com

Če ste med tistimi, ki jim pitje navadne vode (zaenkrat) predstavlja nepremostljivo oviro ali pa vas obremenjujejo odvečni kilogrami, je tukaj še ena zelo priročna rešitev: http://www.zdravje-zabava.com/Dopolnila ... d.php?id=7
Za več informacij se beremo na forumu ali pa pišite na zdravje.zabava@gmail.com
MAJA

Re: 1. KORAK: No, pa začnimo

OdgovorNapisal/-a tkitkat33 » 25. jan 2010 10:47

Helllooo....

:D

Samo, da vam povem, prvi korak sploh ni tako težek... Če si boste poštimali stvari v glavi in si resnično želeli priti do rezultatov, s pitjem tekočine ne boste imeli problemov... tudi sama popijem tri litre in več vode na dan (op. od kar mi je svetovala Maja--pijem tri tedne in vam povem da gre)....Nikoli nisem pila, edino, ko sem začutila žejo, pa še to po možnosti sem vrgla vase kakšno kokakolo, ledeni čaj, ...... VODO-ni šans, ker je bila seveda brez okusa in sladkorja :mrgreen: .... Dolgo časa so me dajali močni glavoboli, ki tudi s tableti niso popustili--povem vam "voda je zakon". Glavobolov ni več (mogoče sem pa tja kakšen nežen-pa še ta verjetno, ker se telo upira spremembam)... Na wc sem hodila enkrat mogoče dvakrat na dan (op. seveda večkrat ko se je šlo na pot :lol: - ženske), sedaj hodim na pol ure.... In glede barve, sedaj je čisto temna, verjetno ker se čistim....

Probajte, saj vam ne bo žal... tudi sama sem nejeverni tomaž in ne verjamem v marsikaj, vendar tu je uspelo Maji prepričati trdoživca kot sem jaz in DELUJE.... Meni je pomagalo to, da imam v službi in doma pol litrško flašo pred nosom, tudi ko se ne zavedam, sežem po njej in pijem--samo v službi mi uspe popiti dva litra in pol.... :D

No toliko, da se malo považim ;) in držim pesti za vse ostale....

Tkitkat
tkitkat33

OdgovorNapisal/-a MAJA » 31. jan 2010 22:09

tkitkat33: nisem vedela, da si tako pridna! Bravo! :P
Upam, da so te tvoje vrstice dale kaj motivacije in poguma tudi drugim da začnejo, da se lotijo izziva.

Zanimivo se mi zdi to, da imaš še po treh tednih povečane količine pitja vode urin še vedno temne barve. Torej moraš nujno nadaljevati na ta način, da razbremeniš svoje ledvice.

Res, samo pohvalim te lahko, da si tako odločno začela. Jaz sem imela z vodo kar hude bitke, da sem se jo navadila piti. Pri meni pa niso bili problem sokovi, pri meni je bilo pa mleko. In ko sem skušala piti vodo, sem v grlu začutila krč, tako se mi je upirala.
Ampak zdaj ni nobenih težav: mene pa povsod naokrog spremlja litrška plastenka :D .

Morda le še tole v razmislek vsem, ki pijete iz plastenk: plastika začne na svetlobi, toploti in mrazu (so sem izvedela pred kratkim) razpadati. In ti delci, ki plavajo v vodi, ki jo pijemo iz plastenk, so zelo strupeni in kancerogeni. Zato izbirajte take plastenke, ki ne razpadajo, ali pa si raje omislite steklenico.

Le dvignimo kozarce! :lol:
Maja
MAJA

OdgovorNapisal/-a tkitkat33 » 09. feb 2010 15:01

Ojla.

Barva urina se je totalno spremenila, sedaj je čisto bleda že nekaj dni.... Tako da upam, da je sedaj vse ok....Pijem še vedno, res da med vikendom pol litrčka premalo ker sem skos v muvingu ampak še vedno 100x več kot pred mesecem dni.. Jem petkrat na dan po malo vendar kg ne gredo nikamor :roll: Ne jem sladkarij, gibam se, .... z mano nekaj ni kulllllll da ne shujšam... grrr.. Samo obupala pa ne bom.... :lol:

Maja, kdaj pride pa drugi korak?????? ;) Mogoče se bo pa tu kaj poznalo...

Ne obupajte in živite polno življenje z nasmehom na obrazu...

:D

Tkitkat33
tkitkat33

Re: ALOJA

OdgovorNapisal/-a Firbček » 06. mar 2010 21:25

Tole pa moram napisat.
Za tiste, ki imajo dobro prebavo, se mogoče tole niti ne zdi kaj posebnega.

Ampak zame, ko skoraj da solze točim ob opravljanju velike potrebe, je pa tole UAU!
Glede na to, kaj vse poskušam, res nisem pričakovala, da lahko sok aloje tako zelo pomaga.
Maja, vesela sem, ker ti lahko rečem HVALA, ker grem zadnje dni vsak dan na stranišče in to brez pokanja žil v očeh in še kje drugje zaradi napenjanja. Opažam tudi manj vetrov, pa še tehtnica kaže 2 kg manj, odkar redno opravljam veliko potrebo!!!

Še dobro, da na tej Zemlji raste roža z imenom aloe vera! :D
Firbček

Vrni se na Spremenjen način prehranjevanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost